XXII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin
24-05-2008

24 maja 2008 roku w baskijskiej stolicy Vitorii odbyły się XXII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. W zawodach, które obserwowało ponad 2 tysiące widzów, wzięło udział 125 zawodników z 22 krajów. Reprezentant Klubu Karate Kyokushin Zielonka w bardzo silnej stawce zawodników zajął trzecie miejsce. W drodze do brązowego medalu Mistrzostw Europy, Marcin pokonał w eliminacjach dwóch bardzo utytułowanych zawodników – wielokrotnych medalistów Mistrzostw Europy. W półfinale stoczył wyrównaną walkę z zawodnikiem gospodarzy Alejandro Navarro – szóstym zawodnikiem Mistrzostw Świata Open i czterokrotnym Mistrzem Europy. Sędziowie po dogrywce wskazali nieznaczną przewagę hiszpańskiego zawodnika i późniejszego triumfatora turnieju. Z Hiszpanami rzadko kto wygrywał na tych zawodach. Świetnie zorganizowane Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. W zawodach uczestniczyła 14 osobowa Reprezentacja Polski, która zdobyła w sumie 9 medali zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej