międzynarodowy turniej „Europa vs. Polska”
09-02-2008

W sobotę 9 lutego we Wrocławiu w hali sportowej AWF rozegrano międzynarodowy turniej „Europa vs. Polska”. Na gali wystąpili między innymi: aktualny wice-mistrz świata open Jan Soukup (Czechy), trzykrotna mistrzyni świata Ewa Pawlikowska oraz wielokrotni mistrzowie Europy: Alejandro Navarro (Hiszpania) i Tomasz Najduch (Polska). Większość walk stała na znakomitym poziomie i dostarczyła bardzo licznej publiczności (nadkomplet) wielu emocji.
W tak doborowym towarzystwie znalazł się także młody reprezentant Klubu Karate Kyokushin Zielonka – Marcin Sieradzki. Stoczył on walkę z rumuńskim zawodnikiem Nicolae Stojan’em – wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i wice-mistrzem Mistrzostw Europy Open. Marcin podczas pojedynku osiągnął znaczną przewagę, którą po raz kolejny potwierdził swoją przynależność do ścisłej europejskiej czołówki.
Miejmy nadzieję, iż będzie to znakomity początek przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy w Hiszpanii.
Po bardzo zaciętych i wyrównanych walkach reprezentacja Polski pokonała reprezentację Europy 13:11. Turniej otrzymał profesjonalną oprawę od strony organizacyjnej i technicznej. Zastosowano rampę świetlną i specjalne dojście do pola walki na podwyższeniu z efektami świetlnymi. Organizatorem Gali był Wrocławski Klub im. Masutatsu Oyamy kierowany przez sensei Jacka Lamota.


powrót do listy...

 

 

 
© KSW KYOKUSHIN