9 MEDALI Z OKAZJI DNIA DZIECKA
04-06-2014

1 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej odbył się X Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięło udział 254 zawodników z 21 klubów.

Młodzi zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 9 medali. Mistrzami w pełnokontaktowej formule zostali Szymon Gastoł i Kajetan Baran, który tego dnia zdobywał swoją przewagę po zdecydowanych kopnięciach na uda. Godny odnotowania jest fakt, iż Kajtek w eliminacjach z trudnym rywalem z Augustowa potrafił bardzo skutecznie zakończyć walkę przed czasem wykorzystując celną technikę obrotowa ushiro mawashi geri.

Srebrne medale wywalczyli: Kamila Wołujewicz, Janek Skrzeczkowski, Wojtek Fijałkowski, Damian Dorosiński oraz Staś Marczuk, którzy pokonali w swoich walkach zawodników z Warszawy, Szczytna, Ostrołęki i Piaseczna. Na najniższym stopniu podium stanęli: Weronika Stankiewicz i Karol Burzyk.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kamila Wołujewicz, najmłodsza zawodniczka KSW KYOKUSHIN, która po kilku porażkach we wcześniejszych ogólnopolskich turniejach, ponownie z dowagą stanęła do walki. Kamila stoczyła trzy trudne i niesamowicie zacięte walki z zawodniczkami z Ostrowi Mazowieckiej, Łomży i Józefowa. Wszystkie rywalki znacząco przewyższały drobną Kamilę wzrostem, ale mimo to przy dużym zaangażowaniu rodziców i po kilku dogrywkach, udało się jej zdobyć wymarzony srebrny medal oraz okazały puchar.

W turnieju wystąpili także: Aleksandra Miętus, Gabrysia Majewska, Bartek Kazimierczak, Karol Narożniak, Kuba Nejfeld, Michał Pazio, Igor Tomkowicz i Kuba Kostrzewski.


powrót do listy...

 

 

 
© KSW KYOKUSHIN