SPOTKANIE POLSKIEGO SPORTU W WARSZAWIE
08-06-2014

20 maja w warszawskim Centrum Olimpijskim miało miejsce spotkanie przy tzw. Okrągłym Stole Polskiego Sportu, w którym wzięli udział przedstawiciele ministerstwa, polskich związków sportowych, sztuki, mediów, a także wpływowe postacie biznesu oraz wybitni polscy sportowcy.

Na meetingu zostały zaprezentowane propozycje służące lepszemu wykorzystaniu możliwości finansowania sportu, zarówno ze środków publicznych, jak i niepublicznych oraz konieczności usprawnienia przepływu tych środków. Przedstawiono bardzo cenne rekomendacje i doświadczenia, które zdobyto podczas organizacji piłkarskich mistrzostw Europy. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości zostaną podjęte próby reorganizacji zarządzania w polskim sporcie, które będą miały odzwierciedlenie podczas prac na zmianami w obowiązującej ustawie o sporcie. W dalszej części przedstawiciele nauki złożyli postulaty zwiększenia nacisku badań dotyczących sportu, ponieważ w ostatnim czasie stwierdzono znaczne rozejście się świata nauki i sportu wyczynowego.

Na zakończenie głównym postulatem wspólnie wypracowanej strategii było odejście od charakterystycznego dla polskiego sportu zarządzania biurokratycznego na rzecz strategicznego. Miejmy nadzieje, że uzyskane tam wskazówki czynnie posłużą do rozwoju organizacyjnego i sportowego KSW KYOKUSHIN.


powrót do listy...

 

 

 
© KSW KYOKUSHIN