AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI
06-06-2014

1 czerwca odbyły się w Krakowie zorganizowane przez Uniwersytet Jagielloński Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W turnieju full contact wzięło udział 104 zawodników z 28 polskich szkół wyższych. Poszczególne kategorie wagowe były bardzo mocno obsadzone, ponieważ czołówka polskich zawodników kyokushin to na co dzień studenci, którzy z sukcesami rywalizują na arenie międzynarodowej. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Maria-Jolanta Flis. Turniej został rozegrany pod patronatem Polskiego Związku Karate.

Dwójka zawodników KSW KYOKUSHIN tym razem zakończyła turniej bez miejsca na podium. Najbliżej sukcesu była Julia Stępniewska, która w pierwszej walce zdobyła przewagę punktową silnymi uderzeniami rękoma nad zawodniczką z Politechniki Koszalińskiej. W kolejnej rundzie Julia musiała uznać wyższość studentki Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia kończąc turniej na ćwierć finale.

W najbardziej prestiżowej ciężkiej kategorii mężczyzn, Karol Rowicki stoczył pojedynek ze studentem Społecznej Akademii Nauk. Walka była wyrównana, a Karol mimo przewagi siły który leżała po stronie przeciwnika, potrafił punktować rywala celnymi kopnięciami hiza geri i low kick. Niestety w końcówce walki zawodnik z Olkusza zdobył nieznaczną przewagę spychając Karola do defensywy i to zadecydowało o niekorzystnej decyzji sędziów.

Udział zawodników KSW KYOKUSHIN w tych wymagających zawodach napawa sporym optymizmem, lecz aby w przyszłości skutecznie rywalizować na zawodach full contact rangi Mistrzostw Polski, potrzebujemy jeszcze kilku lat wytężonych ćwiczeń, a wtedy wszystko co najlepsze będzie jeszcze przed nami.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN