2 MEDALE NA MISTRZOSTWACH EUROPY
28-10-2013


26 października czwórka zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Juniorów w Katowicach. Narodowy Dzień Sportu przyniósł duży sukces dla Klubu, gdyż dwójka zawodników KSW KYOKUSHIN stanęła na podium Mistrzostw Europy.

W europejskim czempionacie wzięło udział 340 młodych zawodników ze starego kontynentu, a oficjalnego otwarcia turnieju dyrektor światowej organizacji Kancho Shokei Matsui. Walki turniejowe były bardzo zacięte, ponieważ obok reprezentantów Polski w turnieju uczestniczyła najsilniejsza na świecie reprezentacja Rosji oraz mocne drużyny z Ukrainy, Francji, Rumunii, Węgier, Serbii, Słowacji, Niemiec, Czech, Białorusi, Kazachstanu, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii.

W kategorii młodziczek Klaudia Czarnecka zdobyła srebrny medal pokonując zawodniczki z Ukrainy i Węgier. W finale Klaudia musiała uznać wyższość zawodniczki z Hiszpanii, która wyprowadzała bardzo silne techniki ręczne i nożne.

W najstarszej kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajęła Agnieszka Kulczycka, która w ćwierćfinale pokonała polską zawodniczkę. W kolejnej rundzie Agnieszka uległa silniejszej zawodniczce z Rosji.

Tuż za podium uplasował się Kuba Nejfeld, który w pierwszej rundzie pokonał zawodnika z Węgier. W kolejnej walce o medal Kuba systematycznie zdobywał przewagę i prowadził. Niestety przed zakończeniem pojedynku popełnił duży błąd faulując rywala, za co sędziowie przyznali punkty karne i to Ukrainiec awansował do półfinału.

Mimo porażki bardzo dobrą walkę z silnym rosyjskim zawodnikiem stoczył Karol Burzyk. W rywalizacji chłopców pełno kontaktowe walki są bardzo dużym wyzwaniem dla Karola, który odważnie decyduję się na udział w wymagających turniejach wysokiej rangi, nawet gdy w najniższej kategorii wagowej wszyscy jego przeciwnicy są blisko 10 kg ciężsi.

Zawody były podsumowaniem wyczerpujących treningów i długotrwałych przygotowań młodzieży KSW KYOKUSHIN w 2013 roku. Szczególne słowa uznania należą się grupie kibiców, która mimo wielu obowiązków znalazła czas by dopingować zawodników.powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN