XXVI Puchar Polski Karate Kyokushin
16-11-2009

W dniach 14-15 listopada w Bydgoszczy odbył się XXVI Puchar Polski Karate Kyokushin, gdzie rywalizowało ponad 120 zawodników z całego kraju. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym w formule full contact.
Klub Karate z Zielonki reprezentowany był przez Katarzynę Michalak, która w kategorii walk full contact kobiet w wadze plus 65 kilogramów wywalczyła brązowy medal. W pierwszym dniu zawodów, podczas eliminacji, Kasia stoczyła dwa pojedynki. W jednym z nich pokonała Agatę Zjawińską z Katowic, bardzo utytułowaną zawodniczkę, aktualną mistrzynie Polski i członkinię Kadry Narodowej. Kolejny dzień zawodów nie był już tak udany, gdyż na drodze do finału stanęła nadzwyczaj silna zawodniczka z Radzymina. W walce o trzecie miejsce Kasia potwierdziła przynależność do krajowej czołówki pokonując przez nokaut zawodniczkę z Warszawy.
Podczas zawodów w roli trenera był obecny Marcin Sieradzki, który 28 listopada będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Open w Paryżu. Marcin w ostatnich dniach przebywał na zgrupowaniu Kadry Narodowej Kyokushin w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, gdzie szlifował formę do najważniejszego i najtrudniejszego turnieju w Europie. Zbliżające się zawody zostaną rozegrane w jednej otwartej kategorii, bez podziału na kategorie wagowe i tylko jeden zawodnik zostanie zwycięzcą.