Otwarte Mistrzostwa Ameryk Karate Kyokushin
25-01-2009

25 stycznia 2009 roku w Los Angeles odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ameryk Karate Kyokushin. W zawodach, które obserwowała licznie zgromadzona międzynarodowa publiczność, wzięło udział 130 zawodników z 4 kontynentów wraz z bardzo silną tego roku Reprezentacją Europy. Stoczono ponad 100 pojedynków, które stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Honorowy patronat nad turniejem objął Gubernator Kalifornii Arnold Scharzenegger.
Marcin Sieradzki, aktualnie doskonalący swoje umiejętności w Stanach Zjednoczonych, w bardzo silnej stawce zawodników zajął pierwsze miejsce, zdobywając tym samym tytuł Międzynarodowego Mistrza Ameryk w wadze supercieżkiej.
Marcin, mimo ubiegłorocznej kontuzji pleców, zdołał sie odpowiednio przygotować do tego turnieju i w drodze do złotego medalu pokonał dwóch bardzo niebezpiecznych zawodników, a w finale stoczył zwycięzką walkę z utytułowanym bułgarskim karateką Petarem Martinovem – uczestnikiem Mistrzostw Świata, wielokrotnym medalistą międzynarodowych zawodów i Mistrzem Europy. Był to bardzo wyczerpujący i zacięty pojedynek, gdyż sędziowie dopiero po drugiej 2 minutowej dogrywce wskazali zdecydowaną przewagę polskiego zawodnika.
W tym prestiżowym turnieju, po dłuższej przerwie w startach, uczetniczyła także Katarzyna Michalak zajmując 3 miejsce. Kasia podczas tych zawodów musiała stoczyć walkę nie tylko z przeciwniczką, ale także z nieprzyjemną kontuzją podudzia.
Jest to kolejny wielki międzynarodowy sukces polskich karateków, który może stać sie przepustką do udziału reprezentantów Klubu Karate Kyokushin Zielonka w ważnijszych turniejach. Miejmy nadzieje, że po mniej szczęśliwych latach, te marzenia wreście się ziszczą.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN