Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate
07-11-2010

7 listopada 2010 roku w Belgradzie odbyły się Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. W bardzo silnie obsadzonym turnieju, który był bezpośrednią eliminacją do przeszłorocznych Mistrzostw Świata, wzięło udział 214 zawodników z 17 krajów.
Wszystkie turniejowe pojedynki toczone były w pełnym kontakcie. Reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN poleciała do serbskiej stolicy w sześcioosobowym składzie.
Trzecie miejsce w kategorii otwartej kobiet zajęła Katarzyna Sieradzka i było to najlepsze miejsce z zawodników Reprezentacji Polski. Po pierwszych bezproblemowych walkach, Kasia w półfinale walczyła z utytułowana rosyjską zawodniczką. Początek walki zdecydowanie prowadziła Kasia spychając rywalkę do defensywy. Jednak w końcówce Rosjanka wyprowadziła kilka bardzo celnych technik, co bardzo ją ożywiło i to ona mogła się cieszyć z awansu do finału.
Do rywalizacji o tytuł najlepszego europejskiego karateki w prestiżowej i najsilniejszej kategorii otwartej mężczyzn stanęła rekordowa ilość 50 zawodników. Marcin Sieradzki stoczył 3 walki pokonując zdecydowanie zawodników w Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W decydującej walce ćwierćfinałowej Marcin spotkał się z utytułowanym rumuńskim zawodnikiem Nicolae Stoianem. Po wyrównanej walce, sędziowie wskazali na rumuńskiego zawodnika. W dalszej części turnieju Stoian pokonał wszystkich zawodników i wygrał cały turniej. Marcin zakończył rywalizację na 5 miejscu, a pierwszych czterech zawodników otrzymało kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.
Wśród mężczyzn w kategorii Senior (powyżej 35 roku życia), KSW KYOKUSHIN był reprezentowany przez Jacka Dąbrowskiego, który w pierwszej walce pokonał niemieckiego zawodnika. W walce o medal Jacek wystąpił naprzeciw Ukraińca i po niezrozumiałej decyzji sędziów walka została skrócona, co pozbawiło szans na zrealizowanie założonej taktyki walki. Różnicą jednego głosu sędziowskiego Jacek odpadł z rywalizacji, a jego przeciwnik skutecznie zakończył swoje kolejne walki zdobywając 1 miejsce.
W europejskiej rywalizacji juniorów udział wzięli Dominika Dąbrowska, Oskar Bajer i Adam Lewandowski. Wszyscy trafili na bardzo wymagających rosyjskich zawodników. W trudnych i wyrównanych pojedynkach juniorzy zaprezentowali się bardzo dobrze, stawiając wysokie wymagania swoim przeciwnikom. Swoje pojedynki niestety przegrali, ale bardzo dobra atmosfera i pozytywne nastawienie do wytężonych treningów z pewnością zaowocują w przyszłości.
Wyjazd najlepszych zawodników Klubu doszedł do skutku dzięki wsparciu finansowemu Gminy Zielonka oraz firm PROFUS i MARTRANS.