SPOTKANIE Z MINISTREM SPORTU
19-05-2013

13 maja 2013 roku w Legionowie odbył się Mazowiecki Kongres Sportu Powszechnego.
Na spotkaniu omawiane był aktualne problemy dotyczące organizacji uczestnictwa dzieci i młodzieży w szeroko rozumianej kulturze fizycznej na terenie Województwa Mazowieckiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządów powiatowych i gminnych, szkół i uczelni wyższych, trenerzy oraz członkowie klubów sportowych. Na spotkaniu w Legionowie nie zabrakło także reprezentacji Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN.

Kongres otworzył marszałek Adam Struzik, który przedstawił sytuację sportu na Mazowszu oraz wyraził przekonanie, że sport pełni bardzo znaczącą rolę w życiu każdego człowieka.

Bardzo cennym doświadczeniem okazało się spotkanie i dyskusja z Ministrem Sportu i Turystyki. Pani Joanna Mucha w ramach planowanych reform, obok zmiany finansowania związków sportowych, chce położyć większy nacisk na diagnostykę szkoleniową, podnoszenie kwalifikacji trenerskich a przede wszystkim popularyzację sportu i system identyfikacji talentów sportowych oraz pracy z nimi na etapie sportu szkolnego i akademickiego. Bardzo ważnym aspektem w najbliższym czasie na Mazowszu będzie dalsza rozbudowa i pełniejsze wykorzystanie istniejącej już infrastruktury sportowej, jak też szeroko pojęta aktywizacja sportowa.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN