Mistrzostwa Ameryk Karate Kyokushin
30-01-2010

31 stycznia 2010 roku w kalifornijskiej stolicy Los Angeles odbyły się Mistrzostwa Ameryk Karate w pełnym kontakcie. W tych międzynarodowych zawodach wzięło udział 120 zawodników z całego świata. Bogaty dorobek medali polskiej drużyny znacząco wsparli w tym roku reprezentanci Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN - Katarzyna Michalak i Marcin Sieradzki.
Marcin w najbardziej prestiżowej super ciężkiej kategorii pełno kontaktowych walk sportowych, mimo choroby i czterdziesto stopniowej gorączki, pokonał swoich przeciwników kończąc wszystkie walki przed czasem. W finale bardzo zacięty pojedynek z ponad 25 kilo cięższym kanadyjskim zawodnikiem zakończył się tuż przed końcem walki po serii bardzo silnych uderzeń i kopnięć na brzuch.
Kasia w drodze na podium stoczyła 3 pojedynki z utytułowanymi zawodniczkami. Dwie walki udało jej się wygrać przez przewagę techniczną, trafiając 2 krotnie w głowę nożnymi technikami okrężnymi zdobywają przewagę punktów. W tej kategorii triumfowała Mistrzyni Świata, która na co dzień trenuje w Japonii. Tym samym dwa cenne trofea pojechały znowu do Zielonki.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN