12 medali w Józefowie
16-12-2012

16 grudnia w Józefowie odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, w którym wzięło udział 370 zawodników z 28 klubów. Turniej skierowany był do dzieci i młodzieży od 7 do 17 roku życia oraz seniorów. Wysoki poziom, bardzo silnie obsadzone wszystkie kategorie, duża ilość zawodników i doskonała organizacja są najlepszą wizytówką dla tych corocznych zawodów. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Pan Tomasz Półgrabski.

Zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 12 medali, co w klasyfikacji drużynowej dało bardzo wysokie trzecie miejsce. Wszyscy zawodnicy KSW KYOKUSHIN postawili wysokie wymagania swoim przeciwnikom, a najlepsi w drodze do finału musieli stoczyć minimum cztery zacięte walki.

W swoich kategoriach triumfowali: Ola Sienicka, Kuba Nejfeld, Hubert Szulim i Tomasz Pszczoła.

Drugie miejsca zajęli: Dominika Dąbrowska, Maciej Pszczoła i Staś Marczuk, który stoczył aż pięć walk turniejowych!

Brązowe medale zdobyli: Ola Miętus, Piotr Szczerba, Marcin i Damian Cholewicki.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Hubert Szulim, który po raz kolejny wygrał cztery walki turniejowe potwierdzając tym samym jego najwyższy poziom w kategorii chłopców.

Najlepszy debiut roku 2013 należy do Tomasza Pszczoły, który doskonale się spisał w kategorii masters celnie punktując rywali w każdej z walk. Godny uwagi jest fakt, iż Tomek wziął udział w trudnym turnieju oraz podjął pełne wyrzeczeń przygotowania i nie zrezygnował zarazem z wyczerpującej pracy zawodowej.

Po raz kolejny wiele emocji sprawiły kibicom zacięte walki Kacpra Dąbrowskiego, Adama Bardowskiego, Eryka Zubowicza, Łukasza Zacha i Kuby Maculaka.

W turnieju wzięli udział także: Janek Skrzeczkowski, Kajetan Baran, Bartek Kazimierczak i Karol Narożniak.

Zawody w Józefowie podsumowały sportowo rok 2012, w którym zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 172 medale z turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich.

Najbardziej cieszy fakt, iż wszyscy młodzi wojownicy zwiększyli swoje umiejętności dotyczące walki sportowej. Mniej ważny staje się sukces, a prawdziwą wartością jest stawianie czoła kolejnym wyzwaniom, które ukazują niedoskonałości nad którymi należy solidnie pracować na treningach.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN