XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin
30-05-2010

30 maja na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota w Warszawie odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 150 zawodników, a zawody oglądał komplet publiczności. Zawodnik Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN - Marcin Sieradzki - zdobył swój 10 tytuł mistrza Polski.

W drodze do finału Marcin pokonał czołowych karateków ze Śląska, Wrocławia i Warszawy zdobywając wyraźną przewagę Po niepowodzeniach na Mistrzostwach Europy w Bukareszcie spowodowanymi koniecznością obniżeniem wagi do niższej kategorii w bardzo krótkim czasie, Marcin wrócił do swojej normalnej wagi i pokona?? wszystkich zawodników w najcięższej kategorii plus 90 kilogramów. W ten sposób reprezentacji Zielonki udało się obronić III miejsce w klasyfikacji drużynowej sprzed dwóch lat.

Najmłodsi zawodnicy KSW KYOKUSHIN również odnoszą liczne sukcesy. Na ostatnich zawodach w kategorii juniorów młodszych, Adam Lewandowski po czterech wygranych pojedynkach ponownie stanął na podium zdobywając III miejsce, a Karol Burzyk i Hubert Szulim wygrali Grand Prix Kyokushin w Warszawie.