DOMINIKA WICEMISTRZYNIĄ POLSKI!
28-10-2012

27 października na obiektach przygotowań olimpijskich w Krakowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin rozgrywane w ramy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wzięło udział 162 zawodników w wieku 16-17 lat z 42 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Zawodniczka KSW KYOKUSHIN – Dominika Dąbrowska została wicemistrzynią Polski.

Dominika w drodze do sukcesu stoczyła 4 walki pokonując w eliminacjach zawodniczki z Warszawy, Lipna i Łomży. W finale stoczyła wyrównaną walkę z zawodniczką z Wrocławia, ale niestety po szybkiej decyzji sędziów przegrała walkę i zajęła drugie miejsce zostając tym samym wicemistrzynią Polski.

W turnieju uczestniczył także Paweł Dobrogowski, który w pierwszej rundzie po trudnej cztero minutowej walce zwyciężył Mistrza Europy z Koszalina. W walce o medal Paweł przegrał z późniejszym mistrzem tej kategorii – zawodnikiem z Inowrocławia.
Podsumowując był to bardzo wymagający turniej i godny zauważania jest fakt, iż poziom wyszkolenia juniorskich zawodników w Polsce z roku na rok stale rośnie