9 medali karateków w Józefowie.
18-12-2010

18 grudnia w Józefowie odbył się prestiżowy Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa, w którym wzięło udział 314 zawodników. Bardzo silnie obsadzone wszystkie kategorie wagowe i duża ilość zawodników są najlepszą wizytówką dla tych zawodów.
Reprezentanci Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN stoczyli wiele zaciętych i wyrównanych walk o wejście do strefy medalowej. Na trzech matach sędziowie bardzo często wskazywali pojedynki jako nierozstrzygnięte i zawodnicy musieli walczyć w dodatkowych rundach.
Dwudziesto osobowa reprezentacja KSW KYOKUSHIN zdobyła 9 medali, co w tak wyrównanej stawce można uznać za duży sukces. Najlepiej zaprezentował się Adam Lewandowski, który wygrywał wszystkie walki przez zdecydowana przewagę, skutecznie punktując swoich przeciwników. Najtrudniejszą drogę do zwycięstwa mieli Michał Domański i Dominika Dąbrowska. Ich walki należały do najbardziej zaciętych podczas całego turnieju. Obydwoje byli o włos od odpadnięcia z rywalizacji, ale bardzo celne techniki wyprowadzane przez nich w ostatnich momentach walki pozwoliły im na triumf w swoich kategoriach. Najdłuższą walkę turnieju stoczył Oskar Bajer. Swój eliminacyjny pojedynek skończył efektownie przed czasem wykonują technikę obrotową. Następna półfinałowa walka była tak wyrównana, iż sędziowie zdecydowali zarządzić dodatkową druga dogrywkę w której to przeciwnik z Łomży kompletnie opadł z sił i nie był w stanie kontynuować walki.
Znakomicie zaprezentowały się dziewczęta. Aleksandra Sienicka i Klaudia Czarnecka przegrały dopiero walki finałowe zajmując II miejsca. Doskonale III miejsca w tym turnieju zdobyli: Karol Rowicki, Mateusz Łęcki i Kuba Maculak. Pozostali zawodnicy KSW KYOKUSHIN pokazali charakter i ducha walki nie ustępując przeciwnikom pola walki. Ich pojedynki były wyrównane i przy odrobinie szczęścia w kolejnych turniejach z pewnością będą mogli się cieszyć z wymarzonych miejsc na podium.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN