Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Paryż, Hala Bercy Kasia ponownie trzecia w Europie
26-03-2011

26 marca w hali Bercy odbyły się Mistrzostwa Europy Open Karate Kyokushin. Turniej był przeplatany pokazami w ramach corocznego paryskiego Festiwalu Sztuk Walki i wzięła w nim udział światowa czołówka najlepszych zawodników z Japonii, Brazylii i Europy. Zawody zostały rozegrane w jednej otwartej kategorii bez podziału na wagę zawodników.
Ubiegłoroczny sukces z Mistrzostw Europy powtórzyła Katarzyna Sieradzka zajmując trzecie miejsce. W pierwszej fazie turnieju Kasia zdecydowanie pokonała przeciwniczkę z Niemiec. Dopiero w wyrównanej walce półfinałowej bardzo dynamiczna ukraińska zawodniczka stanęła jej na drodze do finału. Dwie turniejowe walki stoczył Marcin Sieradzki pokonując w eliminacjach młodego rumuńskiego zawodnika. Niestety w kolejnej rundzie drabinka turniejowa wskazała za przeciwnika Bułgara - aktualnego wice mistrza Świata i mistrza Europy - Zahariego Damianova. Zacięta wymiana uderzeń i kopnięć trwała całą walkę. Po wyrównanej walce sędziowie wskazali na utytułowanego Bułgara. Marcin ostatecznie zajął miejsce w strefie 9-16.
Tego wieczoru halę Bercy wypełnił komplet publiczności, która mogła śledzić w doskonałej oprawie świetlnej wyśmienite pokazy sztuk walki.

Wyniki Kobiet:
1.Anna Kaczyńska – Polska
2.Marianna Verbitskaya – Ukraina
3.Katarzyna Sieradzka – Polska, KSW KYOKUSHIN


Wyniki Mężczyzn:
1.Alejandro Nawarro – Hiszpania
2.Zahari Damyanov – Bułgaria
3.Diogo Da Silva – Brazylia, Makoto Akaishi – Japonia
5–8. Pablo Estensoro – Hiszpania
Oleksandr Ieromenko – Ukraina
Iacob Mirel - Rumunia
Djema Belkhodja – Francja
9-16. Marcin Sieradzki – Polska, KSW KYOKUSHIN


powrót do listy...

 

 

 
© KSW KYOKUSHIN