12 MEDALI W OSTROWI MAZOWIECKIEJ
27-05-2012

26 maja w Ostrowi Mazowieckiej odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięło udział ponad 380 zawodników. Zawody były silnie obsadzone i w wielu kategoriach wiekowych, w drodze do finału uczestnicy musieli stoczyć pięć walk.

Reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyła 11 medali. Złote medale otrzymali: Aleksandra Sienicka, Dominika Dąbrowska, Kuba Nejfeld, Maciej Pszczoła i Karol Rowicki. Drugie miejsca zajęli: Bartek Kosieradzki, Hubert Szulim, Damian Cholewicki i Michał Mroziński. Na najniższym stopniu podium stanęli: Paweł Dobrogowski i Paweł Kowalczyk.

Najtrudniejsze walki na turnieju stoczył Karol Rowicki, który walczył w formule full contact i został zwycięzcą swej kategorii. Na uwagę zasługuje fakt, iż Karol (71 kg) odważnie walczył z kategorii open, gdzie rywalizował z zawodnikami 10 kg cięższymi. Na szczególne wyróżnienie i uznanie zasługuje wzorowa dyspozycja najmłodszych zawodników. Dodatkowo Aleksandra Sienicka i Dominika Dąbrowska po raz kolejny zwyciężyły w ważnym turnieju czym potwierdziły swoją przynależność do polskiej czołówki młodych zawodniczek.

Na zakończenie turnieju Klub Sportów Walki KYOKUSHIN otrzymał pamiątkowy puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

W turnieju wzięli udział także: Klaudia Czarnecka, Daniel Łempicki, Bartłomiej Cieślar, Bartek Kielczyk, Piotr Knaś, Karol Narożniak, Marcin Cholewicki, Kajetan Baran i Kacper Dąbrowski.

Wyjątkową oprawę muzyczną podczas turnieju zapewnił wyśmienity prowadzący DJ ARTUR, który w doskonały sposób wprowadzał wszystkich uczestników w pozytywny nastrój.