V Bieg Ząbkowski z Cyklu Polska Biega
23-05-2012

W niedzielę 20 maja 2012 roku zawodnicy KSW KYOKUSHIN wraz ze swoimi rodzicami oraz przyjaciółmi wzięli udział w V Biegu Ząbkowskim z cyklu Polska Biega. Impreza była zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach.

W tej edycji trasa biegu liczyła około 4 kilometrów i prowadziła ząbkowskimi ulicami oraz lasami. Na starcie biegu stanęło 116 zawodników, którzy tym razem rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (do lat 13), gimnazja (14 – 16 lat) i kategoria open (powyżej 16 roku życia). W każdej kategorii był podział ze względu na płeć startujących. Dodatkowo organizatorzy postanowili pucharami nagrodzić zawodniczki i zawodników w kategorii open, którzy ukończyli 40 lat.

Najlepiej z naszego Klubu pobiegł Jakub Nejfeld – zajmując III miejsce w kategorii „Chłopców Szkoła Podstawowa”. Na uznawanie zasługuje także brat Kuby – Filip Nejfeld, który był najmłodszym uczestnikiem tej rywalizacji i przebiegł cały dystans 4 km! Bardzo dobrze zaprezentował się także Karol Rowicki, który z czasem 13:40 uplasował się na IV miejscu w swej kategorii.

Organizatorzy biegu: Miasto Ząbki, Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach składają serdeczne podziękowania sponsorom biegu: firmie Machowicz Budownictwo, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Ząbkach, sklepowi Decathlon Targówek oraz pani Anecie Filipowicz, która przygotowała catering w czasie biegu.