XXXIX MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
28-04-2012

28 kwietnia w Sosnowcu odbyły się XXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 130 zawodników z 64 klubów. Wszystkie walki stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zawody oglądał komplet publiczności. Zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 2 medale – srebrny i brązowy.

Wicemistrzem Polski został Marcin Sieradzki, który w drodze do finału pokonał karateków z Niemiec, Opola i Ełku uzyskując wyraźną przewagę w końcowych minutach walki. W finale sędziowie dopiero po dogrywce wskazali na zwycięstwo zawodnika z Warszawy. Marcin zakończył udział na drugim miejscu, zdobywając tym samym swój 17 medal Mistrzostw Polski.

Brązowy medal zdobyła Katarzyna Sieradzka, która w dobrym stylu wygrała swoje walki eliminacyjne. W półfinale Kasia stoczyła wyrównany pojedynek z zawodniczką z Łomży, wicemistrzynią Świata.

Na wyróżnienie zasługują debiutanci w Mistrzostwach Polski – Karol Rowicki i Adam Lewandowski. Młodzi zawodnicy KSW KYOKUSHIN zaprezentowali się bardzo dobrze, gdyż obydwoje wygrali swoje pierwsze walki turniejowe. Adam pokonał w repasażach zawodnika z Katowic, a w kolejnej rundzie uległ zawodnikowi z Tarnowskich Gór.

Karol był o krok od zdobycia medalu. W pierwszej rundzie zdecydowanie pokonał zawodnika ze Szczecinka. W ćwierćfinale po dogrywce i lekkiej przewadze Karola, 2 sędziów wskazało na utytułowanego zawodnika z Dzierżoniowa i 2 na zwycięstwo Karola, Decyzją sędziego głównego stosunkiem głosów 3 do 2, Karol odpadł z turnieju i uplasował się tuż za podium.

Udział zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN w Mistrzostwach Polski był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielonka.