KYOKUSHIN CUP 2012 ZĄBKI
21-04-2012

21 kwietnia 2012 roku odbyła się dziesiąta edycja KYOKUSHIN CUP. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkach zaprosiła na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Burmistrz Miasta Ząbki oraz Dyrektor MOSiR Ząbki.

Hala sportowa SP1 w Ząbkach została wypełniła się po brzegi publicznością, a w turnieju wzięło udział 274 zawodników. Dla starszych walki odbywały się w formule semi contact, a najmłodsi uczestniczyli w lekko kontaktowej formule walki. Uczestnicy turnieju po raz kolejny rywalizowali w nowatorskiej formule, w której przegrani mogli stoczyć minimum jedną dodatkową walkę w drabince pocieszenia.

W turnieju wzięła udział trzydziesto osobowa reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN. W sumie zawodnicy KSW KYOKUSHIN zdobyli 25 medali.

Swoje kategorie semi contact wygrali: Aleksandra Sienicka, Dominika Dąbrowska, Agnieszka Kulczycka, Jakub Nejfeld, Damian Cholewicki, Bartek Cieślar, Bartek Kozieradzki, Michał Domański.

Drugie miejsca zajęli: Klaudia Czarnecka, Julia Stępniewska, Kuba Maculak, Kajetan Baran, Bartek Kielczyk, Maciej Pszczoła, Piotr Szczerba, Mateusz Łęcki, Mikołaj Mierzejewski.

Brązowe medale zdobyli: Julia Kłosińska, Agnieszka Gąsiorowska, Bartek Kazimierczak, Marcin Cholewicki, Paweł Kowalczyk, Karol Narożniak, Michał Mroziński, Hubert Szulim.

Puchary dla najlepszych zawodników ufundował burmistrz Ząbek Robert Perkowski oraz dyrektor MOSiR Ząbki Jacek Romańczuk. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne nagrody ufundowane przez: MARTRANS, PROFUS, FRISE, GOWORK, KALINKA i MOTORSPORTS POLSKA. Impreza była współfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Wołominie.