5 medali na Mistrzostwach Polski Wschodniej
10-03-2012

10 marca w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. W turnieju wzięło udział 191 zawodników z 26 klubów województwa mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 5 medali. Złoty medal w kategorii otwartej pełno kontaktowych walk mężczyzn zdobył Adam Lewandowski. Adam stoczył cztery walki pokonując kolejno zawodników z Ełku, Radzymina i Ostrołęki, a w finale zakończył pojedynek technika obrotową nokautując zawodnika z Lublina. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Dąbrowska, która w silnej stawce utytułowanych juniorek wygrała trzy walki.

Srebrny medal zdobyła Katarzyna Sieradzka, która w skutek faulu przeciwniczki i odniesionej z tego powodu kontuzji nie mogła walczyć w walce finałowej. Na najniższym stopniu podium stanęli: Paweł Dobrogowski i Jacek Dąbrowski. W turnieju wzięli udział także Karol Rowicki i Daniel Łempicki.

Na zakończenie zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN otrzymali pamiątkowy puchar za zajęcie III miejsca w klasyfikacji drużynowej.