Brązowy medal Karola Rowickiego na Mistrzostwach Polski.
10-12-2011

10 grudnia w Lublinie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 123 zawodników w wieku 18-21 lat z 49 klubów. Pełno kontaktowe walki stały na wysokim poziomie sportowym, gdyż do walk przystąpiło wielu medalistów Mistrzostw Europy i uczestników Mistrzostw Świata.

Karol był w wyśmienitej formie i umiejętnie wykorzystywał wszystkie luki w obronie przeciwników. W pierwszej walce doskonale zrealizował plan taktyczny systematycznie zdobywając przewagę. W kolejnym starciu przeciwnik był bardziej wymagający. Po początkowych problemach Karol powoli przejmował inicjatywę wyprowadzają celne kopnięcia na brzuch. Zmęczony przeciwnik poddał walkę w dogrywce nie wytrzymując siły kolejnych kopnięć i Karol wygrał walkę przed czasem. W półfinale Karol stoczył wyrównaną walkę z zawodnikiem z Dębicy. Atutem przeciwnika w końcówce była przewaga fizyczna i bardzo silne ciosy, dzięki którym udało mu się zrobić większe wrażenie na sędziach i awansować do finału.

Karol zakończył rywalizację z brązowym medalem Mistrzostw Polski i jest to jego dotychczasowy największy sukces sportowy w formule full contact. Sumienność i zaangażowanie z jakim Karol podchodzi do realizowania zadań treningowych może być przykładem dla innych zawodników oraz daje dużą nadzieję na kolejne sukcesy.

Karol był jedynym reprezentantem KSW KYOKUSHIN na tych mistrzostwach, ale swój udział miała także silna grupa młodych zawodników Klubu, która dzielnie wypełniała rolę kibiców.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN