2 MEDALE M.POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
14-10-201912 października nasi juniorzy młodsi rywalizowali na Mistrzostwach Polski w Szczecinie. Turniej Polskiego Związku Karate stał na bardzo wysokim poziomie, walki zacięte, a w drabince turniejowej nie było kategorii, w której do finału trzeba było stoczyć mniej niż 4 pojedynki.

Po pięciu walkach wice mistrzynią Polski została Anna Stankiewicz, która pokonała zawodniczki z Katowic, Leżajska, Krosna i Rawy Mazowieckiej. Brązowy medal, z trzema wygranymi pojedynkami, zdobyła Gabrysia Majewska. Nasze wojownicze dziewczęta po sukcesach na Mistrzostwach Europy w Berlinie, kolejny raz potwierdziły swoją przynależność do ścisłej czołówki polskich karateczek, tym razem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szczecinie.

Pierwszą walkę eliminacyjną w 1/16 zwyciężył Mateusz Leśniczak. Bartek Kazimierczak, Adam Deptuła i Janek Skrzeczkowski mieli mniej szczęścia. Chłopcy w dalszych rundach eliminacyjnych przegrali po trudnych walkach z zawodnikami z Wrocławia, Koszalina, Kielc i Olsztyna. Mimo braku większej ilości medali cała nasza ekipa zdobyła cenne doświadczenie przed listopadowym Pucharem Europy Juniorów.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 Galeria Mistrzostwa Polski

 

 
© KSW KYOKUSHIN