4 MEDALE NA MISTRZOSTWACH EUROPY W BERLINIE
20-05-2019


W dniach 17 - 19 maja w Berlinie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów. Bardzo wysoki poziom walk w organizacji Kyokushin World Union tym bardziej zachęcił nas do udziały w tych zawodach.

W swojej kategorii zwyciężył Jakub Malinowski, który w pierwszych walkach pokonał Czecha i Niemca. Kuba po początkowych problemach, rozkręcał się z walki na walkę, czego efektem był zdobyty cały punkt IPPON i koniec walki finałowej przed czasem z bardzo silnym Gruzinem.

Wice mistrzynią Europy została Ania Stankiewicz. Jej bardzo wysoka forma sportowa pozwoliła na zwycięstwo z trzech bardzo trudnych walkach z Bułgarką, Czeszką i Ukrainką, co w ostateczności dało srebrny medal.

Dwa trzecie miejsca Mistrzostw Europy zdobyli Gabrysia Majewska i Krzesimir Karbownik. Gabrysia pokonała Bułgarkę i Turczynkę, a Krzesimir zwyciężył w trzech pojedynkach z Niemcem, Ukraińcem oraz bardzo szybkim Rosjaninem. Obydwoje stoczyli swoje półfinałowe pojedynki z zawodnikami z Rosji. Stawili im dzielnie czoła, lecz tym razem zabrakło trochę sił do końcowego triumfu.

Ambitnie walczyli Bartek Kazimierczak i Karol Narożniak, ale niestety nie udało się im przebrnąć eliminacji. Miłym spostrzeżeniem jest fakt, iż wszyscy reprezentanci KSW KYOKUSHIN przegrywali tylko z późniejszymi triumfatorami swoich kategorii, głównie z zawodnikami z Rosji. W kolejnych turniejach zamierzamy przeciwstawić się także ich sile!


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

Fotorelacja – Mistrzostwa Europy Juniorów, Berlin 2019

 

 
© KSW KYOKUSHIN