14 MIEJSC NA PODIUM PUCHARU EUROPY
27-11-2018

W dniach 24-25 listopada w Warszawie odbył się Pucharu Europy Karate Kyokushin z udziałem 450 zawodników z 19 krajów. Doskonałą oprawę turnieju zagwarantował KSW Bushi, który nawiązał współpracę z firmą Orlen.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a najtrudniejsze pojedynki toczyliśmy się z Ukraińcami, Rosjanami, Łotyszami, Kazachami i Hiszpanami. Ze względu na bliskość imprezy mogliśmy wystawić silną grupę zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Nie wszystkim się udało, ale doskonała atmosfera w naszym teamie stworzyła możliwości do robienia wielkich rzeczy. Efekt? Wywalczyliśmy 14 miejsc na podium Pucharu Europy.

Puchar Europy Juniorów zdobyli: Gabrysia Majewska, Mateusz Leśniczak, Bartek Kazimierczak, Karol Narożniak, Krystian Tyszko oraz Jakub Malinowski. Miejsca na podium wywalczyli także: Ania Stankiewicz, Klaudia Brzozowska, Nikodem Gawrysiuk, Kuba Kostrzewski.

Na wyróżnienie zasługują najstarsi zawodnicy Klubu, którzy rywalizowali w kategorii Masters: Dorota Brzozowska, Piotr Karbownik oraz Robert Narożniak. Wszyscy podjęli trud przygotowań i występu w wymagającej imprezie osiągając podium tych europejskich zawodów.

W najbardziej wymagających kategoriach full contact kobiet i mężczyzn rywalizowali: senpai Julia Stępniewska i sensei Marcin Miller. Julia pokazała duży hart ducha w walkach z Węgierką i Ukrainką zdobywając wice mistrzostwo Pucharu Europy, a Marcin po dogrywce z Hiszpanem minimalnie przegrał w eliminacjach.

Szczególne podziękowania należą się licznej grupie kibiców i rodziców, którzy stale wspierają zawodników dając tym samym wiele pozytywnej energii do walki.