KOLEJNE 4 MEDALE MISTRZOSTW POLSKI
13-11-2018

10 listopada w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców. W turnieju wzięło udział 192 zawodników z 65 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Oprawa zawodów była doskonała, gdyż wydarzenie było połączone z obchodami 40-lecia Ełckiego Klubu Karate. Reprezentanci KSW KYOKUSHIN zdobyli cztery kolejne medale Mistrzostw Polski i dodatkowo III miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorów.

Tytuł mistrza Polski w kategorii ciężkiej juniorów zdobył Kuba Nejfeld, który stoczył cztery walki min. z zawodnikami z Radzymina i Bartoszyc. W szczególności pojedynek półfinałowy Kuby z ubiegło rocznym wice mistrzem był bardzo zacięty, ponieważ o jego zwycięstwie decydowała dopiero dogrywka, którą Kuba wygrał stosunkiem głosów sędziów 3 do 2. Ta walka otworzyła mu drogę do finału, gdzie Kuba ładnie wypunktował reprezentanta Olsztyna.

Wice mistrzem Polski na rok 2018/2019 został Karol Narożniak. Duże gratulacje należą się właśnie jemu, gdyż Karol spotkał na swojej drodze wymagających przeciwników i mimo to toczył swoje walki doskonale taktycznie. Bardzo wyrównana walka finałowa z dogrywką zakończyła się minimalnym zwycięstwem 3 do 2 reprezentanta Konstancina.

Dwa brązowe medale zdobyli młodzieżowcy: Agnieszka Kulczycka i Michał Domański. Obydwoje stoczyli trudne, ale zwycięskie walki ćwierćfinałowe i to dało im to miejsce na podium Mistrzostw Polski.

Szczęścia zabrakło czwórce pozostałych naszych reprezentantów. Szymon Olechowski, Paweł Kowalczyk, Kuba Kostrzewski i Krystian Tyszko zakończyli rywalizację na ćwierćfinałach. Miejmy nadzieje, że w przyszłości udoskonalą swój trening, który połączony z waleczną postawą przyniesie także sukcesy sportowe.