MAMY KOLEJNEGO MEDALISTĘ MISTRZOSTW POLSKI
22-10-2018


20 października, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odbyły się w Tarnowskich Górach XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W turnieju wzięło udział 229 zawodników w wieku 14-15 lat z blisko 80 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Wystawiliśmy trójkę zawodników i bardzo cieszy to fakt, iż wszyscy nasi reprezentanci wygrali swoje pierwsze walki eliminacyjne, a najlepiej wypadł Bartek Kazimierczak zdobywając tytuł wice mistrza Polski.

Bartek w drodze do sukcesu stoczył cztery walki zdecydowanie pokonując zawodników z Zielonej Góry, Kobierzyc oraz Gorzyc. Te pojedynki nie były łatwe, gdyż przeciwnicy atakowali bardzo zaciekle i sprawili wiele problemu. Jednak za każdym razem Bartkowi udawało się opanować sytuacje, by w końcowych momentach walki zaznaczyć przewagę i uzyskać zwycięskie wskazanie sędziów. Przeciwnikiem Bartka w finale był dobrze nam znany Kamil Kisiel z BUSHI DOJO. Walka trwała przez dwie dwuminutowe rundy i tylko w końcowym fragmencie dogrywki zawodnik z Józefowa uzyskał nie znaczną przewagę, co zadecydowało o końcowym wskazaniu sędziów 1 do 3.

Jak przystało na Mistrzostwa Polski nasi zawodnicy mieli wymagających przeciwników, a poziom trudności rósł wraz ze zbliżaniem się do podium. Zarówno Ania Stankiewicz oraz Michał Pazio, po swoich wygranych walkach, mieli duże szanse w kolejnych pojedynkach do przebicia się na pozycje medalowe. Szczególnie nie wiele zabrakło Michałowi, który toczył swoje walki bardzo dobrze technicznie, dokładając do tego przewagę siłową w końcówkach rund. Gdyby nie chwila dekoncentracji, gdy dał się trafić punktowanym kopnięciem przez późniejszego zwycięsce mistrzostw, to z pewnością mielibyśmy kolejny medal, ponieważ jego dyspozycja fizyczna tego dnia była na bardzo wysokim poziomie.powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

Galeria zdjęć z turnieju


 

 
© KSW KYOKUSHIN