6 MEDALI NA MISTRZOSTWACH EUROPY
21-05-2018

W dniach 18-20 maja listopada w kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Łańcucie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których wzięło udział 575 zawodników z 18 krajów. Reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN z roku na rok sprawuje się coraz lepiej, co dało w tym roku 6 medali: 4 złote, srebrny i brązowy.

Wśród juniorów mistrzami Europy na rok 2018 zostali: Gabrysia Majewska, Bartek Kazimierczak, Krystian Tyszko oraz sensei Marcin Miller w kategorii Masters. Nasi mistrzowie spisywali się w tych dniach wyśmienicie i wielu z nich nie miało sobie równych na matach. W tym roku bardzo mocni byli Ukraińcy, Kazachowie, Niemcy, Francuzi, Rosjanie, Rumuni, Węgrzy oraz Hiszpanie. Walki finałowe były rozgrywane w formie gali z oprawą sceniczną, a sam turniej przyniósł dużej grupie kibiców mnóstwo emocji oraz wiele bardzo dobrych i zaciętych walk.

Po trzech walkach z Ukraińcem, Rumunem i Węgrem srebrny medal zdobył Jakub Nejfeld, a brąz do domu przywiózł Karol Narożniak. Poza podium uplasowali się: Ania Stankiewicz, Janek Skrzeczkowski, Kuba Malinowski oraz Paweł Tokarzewski, który w eliminacjach najtrudniejszej kategorii full contact seniorów minimalnie uległ po dwóch dogrywkach i wadze reprezentantowi Hiszpanii.

Na wyróżnienie zasługuję najmłodszy zawodnik - Kuba Malinowski - który pięknie walczył w eliminacjach pokonując przed czasem groźnego Ukraińca. Niestety w walce o medal Kuba musiał uznać wyższość mocnego Kazacha, który został tego dnia mistrzem Europy w jego kategorii.

Zawody były podsumowaniem długotrwałych i wyczerpujących przygotowań młodzieży KSW KYOKUSHIN w 2018 roku. Szczególne podziękowania należą się licznej grupie kibiców wspierających zawodników, a już niedługo trenerzy KSW KYOKUSHIN postawią przed zawodnikami kolejne trudniejsze wyzwania.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 


Galeria - Mistrzostwa Europy 2018

 

 
© KSW KYOKUSHIN