2 MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W KOSZALINIE
18-12-2017


16 grudnia w Koszalinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wzięło udział 160 zawodników z ponad 50 klubów. Zawodnicy KSW KYOKUSHIN zdobyli dwa medale.

Tytuł mistrza Polski w kategorii super ciężkiej zdobył Krystian Tyszko, który po mocnych walkach pokonał przeciwników ze Szczecina, Ostrołęki i Bartoszyc. W szczególności pojedynek finałowy Krystiana był bardzo zacięty, ponieważ o jego zwycięstwie decydowała dopiero druga dogrywka, która odbyła się po emocjonującym sprawdzaniu wagi najcięższych zawodników na turnieju. W ostatnim dodatkowym czasie walki Krystain wykazał się doskonałym przygotowaniem wytrzymałościowym i nie pozostawił wątpliwości do kogo będzie należał złoty medal i tytuł mistrza Polski na rok 2017/2018.

Brązowy medal w niższej kategorii wagowej zdobył Jakub Nejfeld posiadający także dobra dyspozycję sportową tego dnia. Niestety Kuba po zwycięskiej walce z reprezentantem Świdnicy doznał lekkiej i nie groźnej kontuzji, ale ryzyko dalszych walk było zbyt duże, więc Kuba zakończył rywalizację z brązowym medalem.

W turnieju rywalizowały także dziewczęta: Klaudia Brzozowska i Natalia Skrzeczkowska. Obydwie były mocno zmotywowane i stoczyły równe eliminacyjne pojedynki z zawodniczkami z Łomży, Sosnowca i Rzeszowa. Tym razem dziewczętom nie udało się stanąć na wymarzonym podium, ponieważ poziom rywalizacji w kategoriach kobiecych był bardzo wysoki. Miejmy nadzieje, że ich waleczna postawa oraz zaciętość przyniosą efekty w przyszłości.powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

Galeria zdjęć z Mistrzostw Polski w Koszalinie


 

 
© KSW KYOKUSHIN