TUŻ ZA PODIUM MISTRZOSTWA ŚWIATA
13-12-2017

W dniach 9-10 grudnia w rosyjskim Ekaterinburgu odbyły się Wagowe Mistrzostwa Świata karate kyokushin. Do uczestnictwa zgłosiło się ponad 280 zawodników z 75 krajów. W formule full contact zostało rozegranych 6 kategorii kobiet oraz 9 kategorii wagowych mężczyzn. Regulamin zawodów dopuszczał udział jednego zawodnika z każdego kraju.

Marcin, który został zgłoszony przez Polski Związek Karate w kategorii do 95 kg, pokonał w eliminacjach po mocnej dogrywce Irańczyka. Ćwierćfinałowy pojedynek z reprezentantem Litwy był bardzo wyrównany i dopiero w końcówce zdecydowanie lepsze warunki fizyczne Litwina pozwoliły mu zdobyć niewielką przewagę potrzebną by awansować do strefy medalowej.

Na koniec turnieju sensei Marcin Sieradzki został sklasyfikowany na piątym miejscu, ponieważ jego rywal - Litwin Edgard Secinski - został późniejszym triumfatorem turnieju zdobywając tytuł mistrza Świata w tej kategorii wagowej.

Cały turniej stał na wyśmienitym poziomie organizacyjnym i został określony mianem "małej olimpiady karate". Rosjanie dali popis jak pięknie należy ugościć najlepszych sportowców globu, a wspaniała ceremonia otwarcia i wszystkie walki zostały pokazane w długiej relacji na żywo sporządzonej przez rosyjską telewizję oraz w Internecie.