18 MIEJSC NA PODIUM W JÓZEFOWIE
06-11-2017


4 listopada odbył się XVIII Turniej Karate o Puchar Burmistrza Józefowa, w którym wzięło udział 267 zawodników wraz z reprezentantami Rosji i Łotwy. Turniej stał jak zwykle na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Najliczniejsze kategorie i najsilniejsza rywalizacja była wśród dzieci i młodzieży w wieku 7 - 12 lat, gdzie należało stoczyć minimum cztery walki.

W międzynarodowym towarzystwie, zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 18 pięknych pucharów, co dało tego dnia II miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za gospodarzami imprezy, a przed zawodnikami z Rosji.

Triumfatorami swoich kategorii zostali: Bartek Kazimierczak, Karol Narożniak, Jakub Nejfeld i Krystian Tyszko.

Najtrudniejsze walki w turnieju przeszedł Maks Rutkowski, który w początkowych rundach eliminacyjnych trafił na bardzo silnych i dynamicznych przeciwników z Warszawy i Łotwy. Maks podczas walk doskonale wykorzystywał swoje atuty, a do tego nie ustępował ani na krok pola walki swoim rywalom i właśnie to ten element zadecydował o srebrnym medalu w tym prestiżowym turnieju. Dobrze spisali się: Klaudia Brzozowska, Krzesimir Karbownik, Michał Pazio, Paweł Tokarzewski, którzy zajęli drugie miejsca.

Brązowe medale zdobyli: Gabrysia Majewska, Natalia Skrzeczkowska, Maks Zach, Mateusz Kornacki, Maciej Czepiel oraz Piotr Karbownik. Na szczególne wyróżnienie zasługują debiutanci na turniejach semi contact: Błażej Bosek i Antek Wrzosek. Ci dwaj młodzi chłopcy odważnie podjęli wyzwanie do uczestnictwa w trudnych ogólnopolskich turniejach. Początki rywalizacji w mocnym kontakcie są zawsze trudne, a ich waleczna postawa przyniosła im piękne puchary za wywalczone trzecie miejsca.

Nie wszystkim zawodnikom udało się sprostać wyzwaniu jakim są bardzo trudne walki semi contact bez ochraniaczy tułowia w postaci pancerzy, lecz należy się im uznanie za odwagę, która poparta bardziej wytężonym treningiem miejmy nadzieje przyniesie wymierne efekty w niedalekiej przyszłości.powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

Galeria zdjęć - Turniej w Józefowie 2017

 

 
© KSW KYOKUSHIN