KAROL NAROŻNIAK MISTRZEM POLSKI 2017
23-10-2017

21 października w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w Lublinie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 150 zawodników z ponad 60 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Trzeci rok z rzędu kolejny reprezentant Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zostaje mistrzem Polski juniorów. Tym razem świetną postawą wykazał się Karol Narożniak.

Karol w eliminacjach zwyciężył dwa pojedynki. Zdecydowanie najtrudniejszy był ćwierćfinał, w którym szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę. Na szczęście w końcówce dogrywki Karol wykazał się większą aktywnością niż reprezentant Olecka i to utorowało mu drogę do awansu do strefy medalowej, gdzie już z dużą przewagą zwyciężał z zawodnikami z Jastrzębiej Góry i Ostrołęki.

Złoty medal i tytuł mistrza Polski jest nagrodą za kilka lat wytężonej pracy Karola na wszystkich obozach, seminariach i regularnych treningach. Należy dodać, iż niewątpliwą rolę w drodze do tego sukcesu odegrał jego tata Robert Narożniak, który w wielu momentach zwątpienia nie pozwolił na to aby jego syn się poddał i zrezygnował z mocno kształtujących charakter treningów karate kyokushin. Gratulujemy wytrwałości!

W turnieju rywalizował także Hubert Szulim, który w pięknym stylu wygrał walkę eliminacyjną z zawodnikiem z Olsztyna. Niestety w ćwierćfinale Hubertowi zabrakło nieco przygotowania kondycyjnego, aby móc skończyć walkę na swoją korzyść. Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zmobilizuje Huberta do mocniejszych ćwiczeń i doskonalszego szlifowania talentu podczas okresu przygotowawczego. Po dobrej walce turniej full contact w kategorii open mężczyzn zakończył na ćwierćfinale Paweł Tokarzewski.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

Galeria zdjęć Mistrzostwa Polski w Lublinie 2017

 

 
© KSW KYOKUSHIN