3 MEDALE NA MISTRZOSTWACH EUROPY
16-10-2017


W dniach 13-15 października w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z podziałem na kategorie wagowe dla juniorów i seniorów. W rywalizacji uczestniczyło 445 zawodników z Rosji, Ukrainy, Francji, Rumunii, Węgier, Słowacji, Łotwy, Grecji, Szwecji, Niemiec, Bułgarii, Belgii, Białorusi, Azerbejdżanu, Iranu i Hiszpanii.

Bezpośrednią relację z zawodów przeprowadziła TVP Rzeszów. Organizatorem turnieju była Światowa Organizacja Karate Budokai, a uroczystego otwarcia turnieju dokonał szef Międzynarodowej Organizacji kancho Pedro Roiz.

Wice mistrzem Europy młodzików w kategorii ciężkiej został Bartek Kazimierczak, który stoczył pięć walk z zawodnikami Ukrainy, Łotwy, Hiszpanii i Rosji. Bartek w drodze do finału walczył bardzo dobrze taktycznie zwyciężając wszystkie walki dzięki celnym trafieniom i przewadze punktowej. Pojedynek finałowy z Rosjaninem rozgrywany na głównej macie był bardzo zacięty, a o końcowym zwycięstwie zadecydowała minimalna różnica 3,5kg w wadze na korzyść reprezentanta Rosji. Po czterech zwycięskich walkach Bartek przywiózł do domu srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów.

Trudne, ale zwycięskie pierwsze eliminacyjne starcia z zawodnikami Ukrainy oraz Niemiec mieli Karol Narożniak i Jakub Nejfeld. W półfinałach chłopcy stoczyli ciężkie walki z wojownikami z Łotwy i Rumunii, a ich przeciwnicy osiągnęli minimalną przewagę dopiero w drugich decydujących dogrywkach. Naprawdę nie wiele brakowało, ale tym razem Karol i Kuba zakończyli rywalizację na najniższym stopniu podium Mistrzostw Europy.

Ambitnie walczyły dziewczęta - Ania Stankiewicz i Gabrysia Majewska - i mimo zakończenia rywalizacji tuż za podium, to przy odrobinie większej ilości mocniejszego treningu, ich bojowa postawa sportowa buduje duże nadzieje na przyszłość.

Tak dobry wynik sportowy nie był by z pewnością możliwy gdyby nie niezastąpione wsparcie rodziców, którzy wyśmienicie czuwali nad bezpieczeństwem dzieci stwarzając im idealną atmosferę do walki na trudnym turnieju.

A już za tydzień seniorzy KSW KYOKUSHIN powalczą o medale Mistrzostw Polski Open w Lublinie. Miejmy nadzieję, że wypadną w choć w połowie tak dobrze jak juniorzy.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

Galeria zdjęć Mistrzostwa Europy w Rzeszowie 2017

 

 
© KSW KYOKUSHIN