BRĄZOWY MEDAL PAWŁA NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW
05-06-2017

3 czerwca w Sosnowcu odbyły się 44-te Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin w kategoriach wagowych. W turnieju wzięło udział 102 zawodników z 47 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

W silnej stawce – Paweł Tokarzewski – zdobył brązowy medal w kategorii do 90 kilogramów. W eliminacjach Paweł walczył bardzo efektywnie pokonując przed czasem reprezentanta Łomży. Awans do dalszej części turnieju dał Pawłowi możliwość uczestnictwa w teście tameshiwari (łamania desek), w którym także wypadł bardzo dobrze. Walka półfinałowa była bardzo zacięta i dopiero w końcówce pojedynku przeciwnik z Tarnowskich Gór zdobył lekką przewagę.

Paweł zakończył rywalizację z brązowym medalem Mistrzostw Polski Seniorów, co dla zawodnika powracającego do walk po kontuzji jest olbrzymim sukcesem. Miejmy nadzieje, że pierwszy medal Pawła z polskiego championatu będzie zapowiedzią jego większych sukcesów w przyszłości.

Tym razem nie powiodło się debiutantowi Karolowi Burzykowi, który jako młody zawodnik walczył z Igorem Lamotem, utytułowanym zawodnikiem z Wrocławia. Podczas pojedynku widoczne było większe doświadczenie przeciwnika. Karol walczył dzielnie, lecz niestety musiał uznać wyższość reprezentanta Polski oraz uczestnika Mistrzostw Świata.

Optymizmem napawa fakt, iż reprezentanci KSW KYOKUSHIN zaprezentowali się w bardzo dobrej formie, ponieważ wszyscy nieznaczne ulegli późniejszym triumfatorom Mistrzostw Polski.powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

Galeria zdjęć Mistrzostwa Polski Seniorów

 

 
© KSW KYOKUSHIN