GORĄCY WEEKEND - 9 MEDALI W EŁKU I OSTROWI
29-05-2017

W ostatni weekend wzięliśmy udział w dwóch turniejach. Na początek wyselekcjonowana grupa zawodników KSW KYOKUSHIN udała się do gorącego Ełku na Międzynarodowy Turnieju Warmia Mazury CUP. W silnie obsadzonych otwartych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego uczestniczyło 256 zawodników z 16 klubów.

Malowniczo piękne Miasto Ełk było bardzo szczęśliwe dla naszych reprezentantów, ponieważ sześcioosobowa grupa zdobyła także 6 medali. Co najbardziej cieszy wszyscy zawodnicy Klubu wykazali się wyśmienitą postawą. Pierwsze miejsca pokonując po czterech przeciwników wywalczyli: Bartek Kazimierczak i Karol Narożniak.

Srebrne medale zdobyły dziewczęta: Klaudia Brzozowska i Ania Stankiewicz, które pokonały zawodniczki z Suwałk, Olsztyna, Szczytna, Olecka. W szczególności Ania Stankiewicz zasługuje na duże wyróżnienie, ponieważ tego dnia stoczyła cztery doskonałe taktycznie pojedynki i dopiero w finale po wyrównanej rundzie podstawowej, a potem dogrywce, musiała uznać wyższość reprezentantki Białorusi.

Na najniższym stopniu podium stanęli Gabrysia Majewska oraz Hubert Szulim i mimo przegranych półfinałów walczyli bardzo bardzo bardzo dobrze.

Następnego dnia, w niedzielę 28 maja, w Ostrowi Mazowieckiej odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięło udział 200 zawodników. Powtórnie na najwyższych stopniach podium stanęli Ania Stankiewicz i Bartek Kazimierczak, a z brązowym medalem rywalizacje zakończył najmłodszy wojownik Wojtek Leśniczak.

Podsumowując gorący weekend naszych karateków należy zauważyć dużą skuteczność zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN, gdyż na dziewięć możliwych medali udało się wywalczyć taką samą ilość miejsc na podium. PIĘKNIE!