Mistrzostwa Mazowsza Karate Kyokushin 2011
22-05-2011

22 maja w Warszawie zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 160 zawodników w wieku od 12 do 18 roku życia z 16 mazowieckich klubów. Uczestnicy rywalizowali w konkurencji: walki sportowej w mocnym kontakcie, układów form kata oraz w widowiskowej formule walk reżyserowanych.

Zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 8 medali. Tytuły Mistrzów Mazowsza zdobyli Karol Rowicki i Klaudia Czarnecka. Drugie miejsca zajęli: Julia Stępniewska, Agnieszka Kulczycka i Karol Burzyk. Na najniższym stopniu podium stanęli: Maciej Zasada i Damian Cholewicki. Najtrudniejszą w walkę na turnieju stoczyła Dominika Dąbrowska walcząc z zawodniczką z Konstancina. Dominika po zaciętej dogrywce odpadła z turnieju. Porażkę zrekompensowało drugie miejsce Dominiki w trudnej konkurencji kata wśród zaawansowanej młodzieży. Jedyny zawodnik, któremu nie udało się zdobyć się miejsca na podium to Michał Domański, który przegrał w walce eliminacyjnej z wymagającym zawodnikiem z Warszawy.

Już 28 maja w Ostrowi Mazowieckiej coroczny Ogólnopolski Turniej z Okazji z Dnia Dziecka, w którym wezmą udział dzieci od 8 roku życia.