3 MEDALE NA PUCHARZE POLSKI
15-12-2015


Na zakończenie sezonu, 12 grudnia, do Gdańska udała się siedmioosobowa reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN, by wziąć udział w XXXII Pucharze Polski Karate Kyokushin. W zawodach rozegranych na salach sportowych gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego wzięło udział 320 zawodników z 65 klubów.

Drugie miejsce wśród juniorów i wicemistrzostwo Pucharu Polski wywalczył Karol Burzyk, który przez wskazanie sędziów pokonał zawodników z Grajewa i Nowego Tomyśla. Karol prowadził swoje walki bardzo dobrze taktycznie, a w finale po dogrywce nieznacznie uległ silnemu reprezentantowi Nowego Sącza.

Seniorskie brązowe medale wywalczyły Julia Stępniewska i Agnieszka Kulczycka. Julia dwukrotnie w eliminacjach dzięki silnym technikom ręcznym zwyciężyła z zawodniczkami z Tarnowskich Gór i Grodziska, a Agnieszka pokonała zawodniczkę z Warszawy. Dziewczęta w półfinałach przegrały z reprezentantkami Jasła i Józefowa późniejszymi triumfatorkami turnieju w ich kategoriach wagowych.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i trójka najmłodszych reprezentantów KSW KYOKUSHIN odpadła w eliminacjach. Młodzicy - Krystian Tyszko, Jakub Nejfeld i Paweł Kowalczyk walczyli z zawodnikami z Konstancina i Sieradza. Wyżej wymienieni przegrali swoje pierwsze pojedynki i muszą poprawić kilku ważnych elementów, które decydują o zwycięstwie podczas walk eliminacyjnych.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN