7 MEDALI NA PUCHARZE EUROPY
07-12-2015

5 grudnia w Katowicach odbył się prestiżowy turniej Pucharu Europy Juniorów, w którym wzięło udział 400 zawodników. Doskonała atmosfera podczas wyczerpującej podróży z przygodami dała wszystkim zawodnikom Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN energię do wyśmienitych walk gwarantujących miejsca na podium.

Siedmiu reprezentantów KSW KYOKUSHIN zdobyło komplet 7 medali Pucharu Europy - dwa srebrne i pięć brązowych - i mimo braku złotego krążka w drużynie, postęp w umiejętnościach prowadzenia walki jaki poczynili wszyscy zawodnicy Klubu został zauważony przez wielu trenerów obecnych na turnieju.

Organizatorem imprezy był TKKF Czarni, a uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezydent Miasta Katowice, który ufundował atrakcyjne puchary dla zwycięzców. Obok reprezentantów Polski w turnieju uczestniczyli zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Francji, Rumunii, Czech, Izraela, Turcji, Niemiec, Czech, Bułgarii, Węgier, Białorusi, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i gościnnie z Nowej Zelandii.

Wśród Bartek Kazimierczak zdobył srebrny medal pokonując w eliminacjach reprezentanta Rosji. W finale Bartek musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy, który wyprowadzał bardzo silne techniki ręczne i nożne. W najstarszej kategorii chłopców także drugie miejsce zajął Karol Burzyk, który w dopiero w finale musiał uznać wyższość kolegi z polskiej reprezentacji.

Najtrudniejszą drogę do miejsca na podium miał Hubert Szulim, który dwie walki eliminacyjne wygrał po dogrywkach z Węgrem i Niemcem poprzez przewagę techniczną oraz punktową. Silnych przeciwników w eliminacjach mieli także Anna Stankiewicz, Jakub Nejfeld, Krystian Tyszko i Paweł Kowalczyk. Wszyscy zdobyli brązowe medale nieznacznie ulegając reprezentantom Polski, Ukrainy i Niemiec.

Miłym zakończeniem turnieju była dekoracja medalistów, podczas której nagrody i puchary dla najlepszych wręczył dyrektor światowej organizacji Kancho Shokei Matsui. Zawody były podsumowaniem długotrwałych przygotowań i wyczerpujących startów młodzieży KSW KYOKUSHIN w 2015 roku. Szczególne słowa uznania należą się grupie kibiców, która mimo wielu obowiązków znalazła czas by dopingować zawodników.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN