JULIA MISTRZYNIĄ POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW
27-10-2015

24 października w Radzyminie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. W turnieju wzięło udział 86 zawodników w wieku 18-21 lat z 48 klubów zrzeszonych w PZKarate.

Julia Stępniewska została mistrzynią Polski, zdobywają tym samym złoty medal Mistrzostw Polski w walkach full contact. Julia w pierwszej fazie turniejowej pokonała zawodniczkę ze Szczecina zdobywając przewagę punktową dzięki silnym uderzeniom rękoma na brzuch. Walka finałowa z reprezentantką Bartoszyc była wyrównana. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dodatkowa dwuminutowa runda, w której Julia wykazała większą skuteczność i aktywność, dzięki czemu zdobyła tytuł mistrzyni Polski.

W kategorii średniej rywalizowała Agnieszka Kulczycka, która w eliminacjach pokonała zawodniczkę z Olsztyna. W półfinale zacięty sześciominutowy pojedynek z silną reprezentantką Konstancina obfitował w mocne wymiany ciosów z obu stron. Ważenie zawodniczek także nie przyniosło wymaganej różnicy kilogramów, a po trzeciej decydującej rundzie sędziowie wskazali lekką przewagę przeciwniczki i Agnieszka zakończyła turniej z brązowym medalem.

Ogromnie cieszy fakt, iż po okresie wielu doświadczeń, w ciągu ubiegłego tygodnia udało się zawodnikom Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyć dwa złote medale Mistrzostw Polski, co może być prognozą kolejnych sukcesów sportowych już w niedalekiej przyszłości.