KAROL MISTRZEM POLSKI JUNIORÓW
19-10-2015


17 października na obiektach sportowo-rekreacyjnych "Solne Miasto" w Wieliczce odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju wzięło udział 182 zawodników w wieku 16-17 lat z ponad 60 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Zawodnik KSW KYOKUSHIN - Karol Burzyk został mistrzem Polski.

Karol w drodze do sukcesu stoczył cztery walki pokonując w eliminacjach zawodników z Radzymina i Tarnowskich Gór dzięki celnym technikom okrężnym na głowę. Walki w strefie medalowej z reprezentantami Leżajska i Suwałk były dla Karola bardzo trudne i wyrównane, ponieważ przeciwnicy w pierwszej rundzie mocno atakowali kopnięciami na uda. Za każdym razem do rozstrzygnięcia były potrzebne dogrywki, w których Karol zaprezentował duży wachlarz skutecznych technik nie dając sędziom wątpliwości przy ostatecznym werdykcie.

Końcowe zwycięstwo Karola Burzyka i tytuł mistrza Polski jest z pewnością ukoronowaniem trudnej drogi w jego juniorskich startach, która była usłana mocnymi doświadczeniami na macie. Karolowi udało się przetrwać trudne chwile, nie stracił motywacji i dzielnie podjął wyzwania treningowe, czego nie wątpliwym efektem jest odniesiony sukces.

W kategorii ciężkiej w zawodach wziął udział Kuba Kostrzewski, który w pierwszej rundzie po trudnej walce zwyciężył utytułowanego zawodnika z Bartoszyc. W walce o medal Kuba przegrał nieznacznie przegrał z wyśmienicie zmotywowanym reprezentantem Wieliczki, który w końcowej klasyfikacji został triumfatorem turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Dzięki walecznej postawie chłopców Klub w końcowej klasyfikacji drużynowej juniorów zajął wysokie trzecie miejsce. Podsumowując był to bardzo udany turniej dla zawodników Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN i należy mieć nadzieje na jeszcze większy sukces podczas grudniowego Pucharu Europy w Katowicach.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN