BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH EUROPY
12-05-2015


9 maja w Berlinie odbyły się Mistrzostwa Europy z podziałem na kategorie wagowe dla juniorów i seniorów. W turnieju wzięło udział 550 zawodników z Rosji, Ukrainy, Francji, Rumunii, Węgier, Serbii, Słowacji, Litwy, Izraela, Gruzji, Chorwacji, Niemiec, Czech, Bułgarii, Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Włoch i Hiszpanii. Atmosfera wzajemnego wsparcia podczas długiej podróży dała zawodnikom Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN energię i determinację do doskonałej postawy.

Po raz kolejny brązowy medal europejskiego czempionatu zdobyła Agnieszka Kulczycka, która w drodze do podium pokonała silną zawodniczkę z Rosji osiągając wyraźną przewagę techniczną w końcowych fragmentach walki. W walce półfinałowej Agnieszka zmierzyła się z koleżanką z reprezentacji i bardzo dobrze prowadziła walkę, lecz decyzją sędziów przy werdykcie trzy do dwóch musiała uznać wyższość rywalki.

Trudne i zwycięskie pierwsze eliminacyjne walki z zawodnikami z Rumuni i Węgier stoczyli Karol Burzyk i Hubert Szulim. W kolejnych ćwierćfinałowych pojedynkach chłopcy mieli ciężkie przeprawy z rosyjskimi wojownikami, w których ich przeciwnicy osiągnęli minimalną przewagę. Ogromnie cieszy fakt, iż obydwoje postawili bardzo wysokie wymagania i nie ustępowali Rosjanom na krok podczas mocnych wymian ciosów i kopnięć.

Ambitnie walczył Jakub Nejfeld, który w przebiegu walki osiągnął przewagę nad zawodnikiem z Węgier. Niestety Kuba dał się zaskoczyć kopnięciem okrężnym na głowę i odpadł z turnieju. Mimo zakończenia rywalizacji za podium Mistrzostw Europy, postawa sportowa chłopców buduje duże nadzieje na przyszłość polskiej reprezentacji.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN