11 MEDALI W MAZOWIECKIEJ LIDZE KARATE
28-04-2015

26 kwietnia w Radzyminie odbył się turniej Mazowieckiej Ligi Karate, w którym wzięło udział 150 zawodników. Zawody były przeprowadzone dla dzieci w wieku 8-12 lat. Najmocniej obsadzone były kategorie wagowe najstarszych dzieci urodzonych w 2005 roku, gdzie uczestnicy aby dojść do finału musieli stoczyć cztery walki.

Najmłodsza reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyła 11 medali, co w klasyfikacji drużynowej dało drugie miejsce. Złote medale wywalczyli Gabrysia Majewska, Kuba Malinowski i Michał Pazio, którzy w drodze do zwycięstwa pokonali zawodników z Ostrołęki, Radzymina, Konstancina i Warszawy. Słowa uznania należą się srebrnym medalistom: Ani Stankiewicz i Bartkowi Jurczak, Trzecie miejsca zajęli: Maja Rauszer, Kuba Brzezik, Szymon Zawadzki i Norbert Szostakowski.

Godna uwagi jest postawa dwóch wice mistrzów turnieju: Bartka Kazimierczaka i Janka Skrzeczkowskiego, którzy po trzech trudnych walkach z dwoma dogrywkami pokonali wymagających przeciwników i dopiero w finale ulegli poprzez większą ilość kilogramów wniesionych na wagę. Na wyróżnienie zasługują: Zuzia Zawadzka, Marek Ziembiński, Wojtek Fijałkowski i Szymon Gastoł, którym niestety nie udało się wejść do strefy medalowej, ale dzielnie stawili czoła swoim przeciwnikom. Mimo porażek z dobrej strony pokazali się debiutanci w formule mocnego kontaktu: Adrian Golaska i Maciej Czepiel.