4 MEDALE NA MISTRZOSTWACH POLSKI WSCHODNIEJ
25-03-2015


22 marca w Ostrołęce odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. W turnieju wzięło udział 240 zawodników z 33 klubów województwa mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli 4 medale.

Złoty medal w kategorii do 60 kg kontaktowych walk juniorek zdobyła Agnieszka Kulczyka, która w drodze o zwycięstwa pokonała przeciwniczki z Dobrego Miasta i Olecka. Agnieszka zakończyła swoje walki z przewagą dzięki celnym trafieniom na strefę głowy.

Mimo porażki w walce finałowej, najlepiej wypadł Karol Burzyk, który w swojej kategorii stoczył zwycięskie walki z zawodnikami z Ostrowi Mazowieckiej, Augustowa, Ostrołęki i Tomaszowa. Podczas walk z silnymi i doświadczonymi przeciwnikami, Karol wyśmienicie realizował założenia taktyczne, co dodatkowo poparł wysoką formą i dobrą dyspozycją dnia. Dzięki temu zdobył srebrny medal oraz tytuł wicemistrza makroregionu wschodniego i z pewnością był to jego najlepszy turniej w karierze sportowej.

Dwa trzecie miejsca zdobyli Kuba Nejfeld i Paweł Kowalczyk. Chłopcy stoczyli wyrównane cztero minutowe walki z zawodnikami z Grodziska Mazowieckiego, Konstancina i Warszawy. Niestety po półfinałowych walkach z dogrywkami musieli uznać wyższość swoich przeciwników kończąc turnieju na najniższym stopniu podium.

W turnieju wziął udział także Krystian Tyszko, który przegrał swój pierwszy eliminacyjny pojedynek z zawodnikiem z Olsztyna, późniejszym triumfatorem turnieju. Krystian prowadził walkę bardzo poprawnie i gdyby udało się uzyskać korzystniejszą końcową decyzję sędziów z pewnością pokazał by więcej i przysporzył sporo kłopotów przeciwnikowi podczas dogrywki


powrót do listy...

 

 

 
© KSW KYOKUSHIN