BRĄZOWY MEDAL AGNIESZKI NA PUCHARZE EUROPY
07-12-2014

29 listopada reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN uczestniczyła w Pucharze Europy Juniorów w Sosnowcu. Dzień ten przyniósł sukces w postaci brązowego medalu w walkach dziewcząt zdobytego przez Agnieszkę Kulczycką.

W europejskim czempionacie wzięło udział blisko 300 młodych zawodników ze starego kontynentu, a oficjalnego otwarcia turnieju dyrektor światowej organizacji Kancho Shokei Matsui. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Zawodnicy uczestniczyli w konkurencji kata, układów synchronicznych oraz konkurencji walk w mocnym kontakcie.

Turniej zdominowali reprezentanci Rosji, a towarzyszyły im mocne drużyny z Ukrainy, Francji, Rumunii, Węgier, Serbii, Słowacji, Niemiec, Czech, Bułgarii, Białorusi, Algierii, Mołdawii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii.

W kategorii juniorek Agnieszka Kulczycka zdobyła trzecie miejsce, tocząc w eliminacjach ciężki dwurundowy pojedynek z doświadczoną węgierską zawodniczką. Cztero minutowa walka była bardzo wyrównana, ale to Agnieszka w końcowych fragmentach dogrywki wykazała się większą wszechstronnością i to zadecydowało lekkiej przewadze oraz końcowej przychylności sędziów. Niestety w półfinale Agnieszka uległa dużo silniejszej zawodniczce z Rosji, późniejszej triumfatorce turnieju.

Kolejny reprezentant Klubu, Karol Burzyk miał mniej szczęścia w losowaniu, gdyż w pierwszej rundzie trafił na nieustępliwego rosyjskiego zawodnika. Na początku walki, dzięki silnym kopnięciom Karol uzyskał zdecydowaną przewagę spychając przeciwnika do defensywy. Niestety w końcówce rundy Rosjanin stale szedł do przodu przez co uzyskał małą przewagę, a Karol nie potrafił utrzymać intensywności z początkowych fragmentów walki. Podczas werdyktu jeden sędzia opowiedział się za Karolem, a dwóch wskazało zwycięstwo Rosjanina i to on awansował do strefy medalowej.

W drugim dniu odbyły się Mistrzostwa Europy w kategorii otwartej mężczyzn. Mistrzem Europy bez podziału na kategorie wagowe został Patryk Sypień z Wrocławia, który w poprzednim roku stoczył ekstra fight podczas VI Gali KYOKUSHIN CUP.

Zawody były podsumowaniem wyczerpujących treningów młodzieży KSW KYOKUSHIN w 2014 roku, Szczególne słowa uznania należą się grupie, która mimo wielu obowiązków znalazła czas by udać się na turniej, by kibicować i wspierać swoich klubowych kolegów


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN