10 MEDALI W WARSZAWIE
24-10-2014

5 października w Warszawie odbył się turniej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, w którym wzięło udział 300 zawodników. Na początek sezonu startowego zawody były przeprowadzone dla dzieci w wieku 8-17 lat. Najmocniej obsadzone były poszczególne kategorie wagowe w rywalizacji dzieci, gdzie zawodnicy w drodze do finału musieli stoczyć często aż pięć walk.

Reprezentacja Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyła 10 medali. Złoty medal w formule walk mocnego kontaktu wywalczył Hubert Szulim, który w drodze do finału pokonał zawodników z Konstancina i Warszawy. Hubert szczególnie w drugiej walce wykazał się dużą różnorodnością kopnięć i kombinacji, co na tyle zdezorientowało przeciwnika, że udało mu się zakończyć walkę przed czasem wyprowadzając widowiskową technikę obrotową z wyskoku. W finale Hubert spotkał się klubowym kolegą Pawłem Kowalczykiem, gdzie po wyrównanych dwurundowych wymianach, zakończył walkę zwycięsko dzięki mniejszej masie ciała. Na wyróżnienie zasługuje także Gabrysia Majewska, która triumfowała po czterech zwycięskich pojedynkach w kategorii walk dziewcząt oraz zajęła drugie miejsce w konkurencji kata.

Słowa uznania należą się srebrnym medalistom: Asi Wawrzaszek, Szymonowi Gastoł oraz Krystianowi Tyszko. Wszyscy stoczyli po trzy zwycięskie walki z zawodnikami z Radzymina, Józefowa i Mińska Mazowieckiego.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Krzyś Żelazo, Janek Skrzeczkowski i Igor Tomkowicz. Po jednej walce w drabince turniejowej wygrali: Michał Ufnal, Wojtek Fijałkowski i Bartek Kazimierczak. Mimo porażek bardzo dobrze zaprezentowali się debiutanci: Patryk Lewandowski, Bartek Osiej, Ania Stankiewicz, Dorota Kania, Kuba Brzezik, Bartek Kielczyk oraz Zuzia i Szymon Zawadzcy.

Ogromnie cieszy fakt, iż wszyscy początkujący zawodnicy walczyli równo z silnymi przeciwnikami z innych klubów. Wyśmienita postawa i duch walki jakim wykazali się najmłodsi podczas tego turnieju, tworzy doskonałą atmosferę do większych sukcesów w przyszłości.


powrót do listy...

 

 

FOTO RELACJE
 

 

 
© KSW KYOKUSHIN