ZACIĘTE WALKI PODCZAS VII KYOKUSHIN CUP
15-10-2014

11 października w Ząbkach odbyła się siódma edycja turnieju KYOKUSHIN CUP. W Gimnazjum nr 2 odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, który został rozegrany w formie Gali Sztuk Walki z profesjonalną oprawą na specjalnie przygotowanej do tego typu wydarzeń scenie. Walki turniejowe były przeplatane pokazami: karate, młodych bębniarzy ze Szkoły Muzyki Bębnów oraz dzieci i młodzieży z akrobatycznej grupy KENSEI. Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Uściński oraz Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski.

W zaciętej rywalizacji full contact mężczyzn zwyciężył Michał Romaneczko z Białej Podlaskiej, który skutecznie wykorzystywał swoje celne uderzenia na głowę i korpus kończąc dwie walki przed czasem. Drugie miejsce w turnieju zajął Marcel Rudzki z Sosnowca, trzeci był Przemysław Jankowski z Białej Podlaskiej, a tuż za podium uplasował się reprezentant KSW KYOKUSHIN - Karol Rowicki. W rywalizacji kobiet w kategorii do 65kg najlepszą została aktualna czwarta zawodniczka mistrzostw Europy - Maria Raś z Dobrego Miasta. Srebrny medal turnieju zdobyła Dominika Bulka z Zamościa, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Sieczkowska z Olecka, na czwartym miejscu uplasowała się Julia Stępniewska. Wszyscy zwycięzcy VII KYOKUSHIN CUP zostali wyróżnieni nagrodami w postaci jednorazowych stypendiów sportowych.

Julia i Karol, najstarsi zawodnicy KSW KYOKUSHIN, zasługują na olbrzymie wyróżnienia, ponieważ niesieni dopingiem swoich kolegów udało im się postawić wysokie wymagania czołówce polskich karateków. Nasi zawodnicy stoczyli po trzy dwurundowe pojedynki, w których nie odbiegali zaciętością od swoich przeciwników. Z pewnością brakuje jeszcze trochę umiejętności i wytrenowania, ale zdobyte cenne doświadczenie podczas trudnych walk poparte bardziej wytężonym i systematycznym treningiem może zaowocować w przyszłości na turniejach Polskiego Związku Karate.

Turniejem pokazowym podczas gali były walki dzieci i młodzieży odbywające się w wymagającej formule semi contact, w których zwyciężyli zawodnicy BUSHI DOJO. Młodzi zawodnicy KSW KYOKUSHIN dopingowani z szaleńczy sposób przez swoich rodziców zaprezentowali się wyśmienicie. Mimo to pozostaje lekki niedosyt, ponieważ wynik spotkania międzyklubowego mógłby być zupełnie inny, gdyby nie rezygnacja przeciwników dla najlepszych zawodników KSW KYOKUSHIN tuż przed samym rozpoczęciem rywalizacji.

Wydarzeniem towarzyszącym turniejowi było Ogólnopolskie Seminarium Walki, które zostało zorganizowane we współpracy z Polską Federacją Karate Kyokushinkai. W pojedynkach szkoleniowych wzięło udział wielu utytułowanych zawodników, aktualnych mistrzów Polski oraz medalistów Mistrzostw Europy. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy z Ciechanowa, Łomży, Józefowa, Otwocka, Piaseczna, Ostrołęki, Olecka, Ostrowii Mazowieckiej, Olecka, Warszawy, Zambrowa, Wołomina. Kobyłki, Zielonki i Ząbek.

Impreza była współfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Wołominie. Wsparcie organizacyjne dla turnieju zapewnili: MOSiR Ząbki, MARTRANS, GRUPA DSF, COMMUNICATION ART, PHOTO OLGA, DECATHLON i KALINKA. Oficjalną wodą turnieju KYOKUSHIN CUP jest JURAJSKA. Relację telewizyjną z turnieju przeprowadziła redakcja sportowa TVP Warszawa.


powrót do listy...

 

 

 
© KSW KYOKUSHIN